Jak bardzo hosting wpływa na jakość sklepu internetowego?

Starając się stworzyć sklep internetowy, bardzo ważne jest, żeby zadbać o jego każdy aspekt. Jeśli chcemy wybić się poza konkurencję, musimy być przynajmniej dobrzy na każdym znaczącym polu. To jednych z tych pól należy pozycjonowanie, które w dzisiejszych czasach odgrywa ważną rolę w marketingu. Dlatego, jeśli chcemy, żeby nasz sklep internetowy był rozpoznawany i odwiedzany, musimy zadbać o hosting, SEO, reklamę, social media i jakość sklepu.

początek wpisu

Po co dbać o wysokiej jakości hosting?

Nie każdy o tym wie, jednak to, jaki mamy hosting, może bardzo wpłynąć na to, jak nasza strona będzie potem pozycjonowana. W zależności od tego, jak hosting szybko ładuje naszą stronę, zależy np. to, czy roboty google’a będą ją dobrze pozycjonowały. Pomijając już aspekt tego, jak bardzo ważne jest, żeby nasz hosting nie powodował innych problemów. Nie jest rzadkim przypadkiem, że ktoś, kto nie zna się na tym, jak działa sprzedaż w internecie, wynajmuje tani hosting. Niestety, w konsekwencji przekłada się to na wiele problemów, jak np. częste problemy z otworzeniem się strony, albo problem komunikacyjny z supportem. Dlatego, jeśli chcemy wynająć hosting, upewnijmy się, że jest on wysokiej jakości.

Czy ważne jest to, jakiego oprogramowania użyć do stworzenia sklepu?

Jest to bardzo ważne. Teraz bardzo popularnym jest otwarte oprogramowanie sklepu internetowego prestashop. Nie tylko pozwala nam ono na sporą swobodę w modyfikacjach, ale także dzięki bardzo rozwiniętej społeczności, zawsze będziemy mogli sobie poradzić z problemem. Dotyczy to także fachowców, którzy dzięki popularności tego oprogramowania, bardzo dobrze je znają. Poza tym bardzo opłacalny w tym wypadku jest hosting prestashop. Popularność tego oprogramowania przełożyła się nawet na to, że możemy znaleźć nawet specjalne usługi pod nazwą “hosting prestashop”. Skupiają się one na hostingu tego konkretnego oprogramowania, co przekłada się na bardzo dobre wyniki, osiągane przez hostingi tego typu.

Jak zadbać o odpowiednią reklamę?

Jeśli już nasz hosting będzie dobry, to musimy się upewnić, że zadbamy jeszcze o reklamę. Bardzo wiele osób korzysta z usług google ads, które dostosowywać reklamy do treści, które ludzie wyszukują. Bardzo ważne jest też wtedy, żeby zadbać o teksty, którymi wypełnimy naszą stronę. Nie chodzi tutaj jednak o zwykłe teksty, a o takie, które zostały napisane względem zasad SEO. Pozwoli to lepiej dostosowywać ludzi pod twoje treści, co automatycznie przyciągnie wielu nowych klientów. Bardzo ważne jest też to, żeby reklamować się na innych serwisach. Linkując swoją stronę w np. sponsorowanych artykułach, nie tylko przyciągniemy nowe osoby, ale także poprawimy pozycjonowanie naszej strony.

Bardzo ważne jest też to, żeby dbać o swoje social media. Jeśli będziemy mieli dużo polubień na facebooku, to nie tylko będziemy popularni, ale także, zbudujemy sobie zaufanie nowych klientów. Poza tym, jeśli będziemy mieli dużo polubień, to tworząc potem reklamę na facebooku, będzie ona częściej się wyświetlać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY