Kieszeniowe, lateksowe, z pianki visco – rodzaje materacy

Wybór odpowiedniej twardości materaca to jedynie początek drogi do zakupu tego właściwego. Dlaczego? W sklepach dostępnych jest wiele różnych rodzajów materacy, a każdy z nich może być równie wygodny. Jednak o ile w przypadku doboru twardości faktycznie możemy mówić o wygodzie użytkowania, to już w przypadku rodzaju… niekoniecznie. Tutaj znaczenie ma jakość wykonania oraz dodatkowe parametry, jak np. to, czy dany materac jest antyalergiczny (co jest szczególnie ważne w przypadku osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami), czy też oddychający. W dzisiejszym wpisie trochę ujednolicimy informacje o najpopularniejszych modelach materacy.

początek wpisu

Jakie są najpopularniejsze rodzaje materacy?

Każdy producent ma własne metody produkcji, a w tym materiały, z których korzysta. Możemy jednak wymienić pewne wspólne kategorie materacy, jak np. kieszeniowe, lateksowe, z pianki visco, z matą kokosową i wiele, wiele innych. Czym różnią się od siebie? Jakie mają właściwości? Zacznijmy od pierwszego z wymienionych, czyli materaca kieszeniowego. Swoją nazwę zawdzięcza dużej ilości sprężyn, które są umieszczone w specjalnych kieszeniach. Taki zabieg gwarantuje ich niezależne oddziaływanie na ciało użytkownika. Efekt? Idealnie dopasowuje się do ciała, podpierając je w każdym miejscu. Materac kieszeniowy najczęściej połączony jest z warstwą pianki lateksowej, która sprawia, że sprężyny są niewyczuwalne. Co więcej, wspomniana wcześniej mata kokosowa może pełnić dodatkową warstwę materaca kieszeniowego i przyczynia się do lepszej przepuszczalności powietrza.

Materac lateksowy to jeden z podstawowych rodzajów i cieszący się dużą popularnością. Wykonany jest z naturalnej pianki lateksowej i ceniony za wysoką trwałość, elastyczność oraz odporność na odkształcenia. Jest również idealny dla osób cierpiących na alergie. Ostatni rodzaj materaca, który chcemy przybliżyć to materac wykonany z pianki visco. To bardzo przyjemny materiał, który reaguje na ciepło oraz ciężar użytkownika, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do każdej krzywizny ciała. Pianka visco zazwyczaj pełni dodatkową warstwę do wymienionych wyżej kategorii materacy.

Jaki materac wybrać?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych upodobań i preferencji, jednak warto zwrócić uwagę na cechy, o których wspomnieliśmy wcześniej. Dobrze, aby materac był wykonany z wysokiej jakości materiałów i miał długi okres gwarancji. Warto zajrzeć na stronę polskiego, lokalnego producenta łóżek MyBed, który w swojej ofercie posiada wiele różnych modeli, a każdy z nich odpowiada innym potrzebom.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY