Pościel bambusowa nowość na polskim rynku produktów dla dzieci

Pościel bambusową można znaleźć w sklepach od niedawna, więc niektóre mamy mają pewne wątpliwości co do tego, czy warto ją kupić dla swojego dziecka. Dowiedz się, jakie są zalety i wady takich zestawów i sprawdź, czy właśnie na nie czekałaś!

początek wpisu

Dlaczego jest coraz popularniejsza?

Ten rodzaj pościeli ma sporo zalet, które ją wyróżniają. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że jest idealna dla alergików. Bambus to roślina niezwykle wytrzymała i bardzo rzadko atakowana przez szkodniki. Podczas jej hodowli nie stosuje się pestycydów! W dodatku na jej powierzchni nie rozwijają się grzyby i bakterie, które mogą być niebezpieczne dla niemowlęcia. Nie przyciąga też kurzu.

Dużą zaletą pościeli bambusowej jest to, że ma zdolności termoregulacyjne. Zimą delikatnie grzeje i przyjemnie chłodzi latem. Jest szczególnie polecana na wiosnę i lato, gdy pościel bawełniana raczej się nie sprawdza. Trzeba też wiedzieć, że pościel bambusowa odbija promienie UV. Istotne jest to, że włókna bambusowe są w pełni biodegradowalne, zatem nie szkodzą środowisku. Sama obróbka bambusa także nie jest szkodliwa dla naszej planety, a uprawiane rośliny świetnie filtrują powietrze!

pościel bambusowa marki Mulinek

Czy ma jakieś wady?

Jeśli zainteresowała Cię pościel bambusowa, to musisz wiedzieć też o tym, że bambus jest dość podatny na zagniecenia. Pewną niedogodnością jest także to, że tkanina bambusowa dość długo schnie – dłużej niż bawełna. Materiał ten jest też droższy, głównie ze względu na brak wykorzystania chemii podczas uprawy bambusa i produkcji pościeli.

bambusowa pościel Mulinek

Jaką pościel bambusową wybrać?

Zalety tych produktów przekonują do tego, by je wypróbować. Na szczególną uwagę zasługuje pościel bambusowa z wypełnieniem z włókniny silikonowej zapewniającej ciepło podczas snu. Dwustronny model z unikalnym nadrukowanym wzorem cieszy się uznaniem najbardziej wymagających mam. Pościel taką można też włożyć do wózka, gdy na zewnątrz jest niska temperatura.

Mulinek

sklep Mulinek.pl

www: www.mulinek.pl
e-mail: sklep@mulinek.pl

facebook: https://www.facebook.com/MulinekOfficial/
instagram: https://www.instagram.com/mulinek_pl/

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY