Zajęcia w nurcie ‘Edutainment’ – co mogą wnieść do życia uczniów?

Edutainment to szczególny sposób prezentowania nauki w zabawnym stylu. Nauczanie dzieci jest trudniejsze niż kształcenie studenta uczelni wyższych. Ich sposób interpretacji i rozumienia powinien być kształtowany już na pierwszych zajęciach. Tutaj bardzo ważne jest zbudowanie wśród dzieci zainteresowania nauką – nurt Edutainment właśnie to umożliwia.

początek wpisu

Edutainment – więcej niż zwykłe zajęcia szkolne

Zwykłe lekcje szkolne w klasie najczęściej wydają się współczesnej młodzieży niesłychanie nudne. Jeśli czujesz, że w przypadku Twoich uczniów jest podobnie – dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie strategii takich jak Edutainment. To nic innego jak połączenie rozrywki z edukacją, co nie tylko sprawia, że nauka jest dla nich przyjemna, ale także pomaga im wyrosnąć na lepsze jednostki.

Ta strategia przybiera wiele form w zależności od tego, jakiego przedmiotu nauczasz i różnych zainteresowań grup dzieci. Przede wszystkim nuty Edutainment obejmuje kombinacje audio i wideo w klasie lub zajęcia w takich miejscach jak Smart Kids Planet, o czym możesz więcej przeczytać w tym miejscu: https://smartkidsplanet.pl/przedszkola-i-szkoly/.

Inne ważne elementy tego podejścia to:

  • gry w ramach nauki,

  • podcasty,

  • krótkie filmy,

  • wizyty w muzeach,

  • wiele więcej.

Strategia Edutainment jest korzystna dla wszystkich rodzajów nauki, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci w szkole podstawowej. Dzieciom nauka w formie zabawy przypadnie dużo bardziej do gustu i sprawi, że zwyczajnie – polubią szkołę i sam akt uczenia się. Tym samym wpływ nurtu Edutainment odgrywa progresywną rolę w nauczaniu.

Dlaczego zajęcia szkolne w stylu ‘Edutainment’ mają sens?

Uczenie się zaangażowane to proces, w którym uczniowie aktywnie uczestniczą w nauce. W ten sposób mają dostęp do większej ilości informacji w krótkim czasie, nauka stanie się zabawą i wchłoną więcej pożytecznej wiedzy. Na tym właśnie polega ten nurt.

Według wielu badań samodzielna zabawa to dla dzieci najlepszy czas na naukę. Co więcej, nieograniczona zabawa pozwala im uczyć się i rozwijać wieloaspektowo.

Zajęcia w stylu ‘edutainment’ – jak rozwijają dziecko?

  • poznawczo,

  • fizycznie,

  • emocjonalnie,

  • społecznie.

Pozwól więc uczniom odkrywać inspirujący świat nauki właśnie w ten niesamowicie angażujący sposób. Spraw, aby sesje uczenia się stały się bardziej jakościowe, dając czas na wyimaginowaną zabawę, dzięki której dowiedzą się więcej o sobie i innych rzeczach dziejących się wokół. Pozwolisz im na to również organizując szkolne zajęcia w tym stylu, bądź wybierz się do Centrum Mądrej Zabawy na już zorganizowane Smart Wycieczki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY