Czego uczy podręcznik gracza?

Rozpoczynając swoją przygodę z grami wystarczy dobry sprzęt, słuchawki i wygodny fotel. Początkujący zawodnicy nie mają łatwego startu, kiedy inni gracze od lat zdobywają umiejętności i sprawność wzrokową, uchylając tym samym drzwi do światowej kariery. Na szczęście w sieci można znaleźć mnóstwo porad, dzięki którym gra będzie szła coraz lepiej. Gdzie szukać pomocy?

początek wpisu

Fora internetowe

Międzynarodowa sieć graczy jest niezwykle rozległa. Często fora dedykowane są konkretnej grze, w których udzielają się tysiące miłośników danego tytułu. Na forach poświęconych grom tworzą się żywe dyskusje, w których pełno jest porad dotyczących fabuły czy poszczególnych elementów gry. Zawodnicy podpowiadają sobie wzajemnie jak ułatwić wejście postaci na inny poziom czy jak przezwyciężyć trudną rozgrywkę z wrogiem. Również początkujący na dłużej zagrzeją tu sobie miejsce. Wśród tysięcy fanów gry z pewnością otrzymają odpowiedź na to, jak zdobyć skiny do cs go czy który statek w World of Warships ma najlepsze parametry na pierwszą walkę.

Youtube

Nie bez powodu Youtube uznawany jest za najpopularniejszy serwis z filmikami. Znajdują się tutaj videoklipy, wywiady, reportaże oraz każda możliwa forma obrazu, która ukazuje coś wartościowego dla każdego użytkownika. Ostatnimi czasy portal zdominowany jest przez Youtuberów, którzy prowadzą własne kanały dotyczące gier. Z treści filmików można dowiedzieć się, jak obrać najlepszą strategię w danej grze, jak nadać postaci nadzwyczajne moce, a także co zrobić, by wygrać nagrody lub zarobić realne pieniądze. Zaletą tego typu filmów instruktażowych jest fakt, że wszystkie metody na osiągnięcie jakiegoś celu zostały przetestowane przez samego prowadzącego. Działania te potwierdzają jego wiarygodność i zachęcają do podejmowania odważniejszych rozgrywek.

Poradniki dla graczy

W księgarniach od dłuższego czasu można zaobserwować wysyp wszelkich poradników związanych z konkretną grą. Jest to również świetne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy, którzy chcą podnieść swoje umiejętności, poznać ciekawe tricki czy zastosować unikalną strategię. Podręczniki tego typu wskazują graczom drogę do zwycięstwa, inspirują, zachęcają do samodzielnego tworzenia postaci czy kreowania fabuły.

Alternatywą dla wersji książkowych są magazyny. Na sklepowych półkach regularnie pojawiają się kolejne tytuły, które zawierają solidną porcję wiedzy i wskazówek dla komputerowych graczy. Ich niebywałą zaletą jest fakt, że redakcja nadąża za twórcami gier w czasie rzeczywistym. W magazynach można zatem znaleźć dokładne opisy ostatniej aktualizacji gry czy tricki, które ułatwią zawodnikom osiągnięcie danego celu.

Jak widać, gracze zewsząd otoczeni są materiałami, które wspomagają działania w grze. Wszystkie z nich charakteryzują się ogólną dostępnością, a zdecydowana większość materiałów jest bezpłatna. Wiele dostępnych pomocy umożliwia nawiązanie wirtualnego kontaktu z fanami gry, jak również z samymi youtuberami, którzy przez młodzież postrzegani są jako współcześni bohaterowie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY