Streetwear: styl uliczny wymykający się utartym schematom

Streetwear pojawił się w Polsce pod koniec latach siedemdziesiątych. Ogromną popularność zyskał jednak całkiem niedawno. Jest synonimem wygody i luzu, chętnie wybierają go bardzo młode osoby. Ale przypada on do gustu nie tylko nastolatkom – właśnie ze względu na charakteryzujący go luz i komfort.

początek wpisu

Jak stworzyć streetwearową stylizację?

W streetwearowych męskich stylizacjach nie ma miejsca na eleganckie, dopasowane koszule, marynarki i materiałowe spodnie w kant. Zarówno w damskich, jak i męskich stylizacjach w stylu streetwear królują proste T-shirty, dresowe i jeansowe spodnie. Nieodzownym elementem streetweartowych zestawów jest także bluza. Świetnie w stylizacjach tych sprawdzają się zarówno bluzy z kapturem, jak i bez. Częstym dodatkiem do damskich i męskich streetwearowych stylizacji jest także flanelowa koszula, kurtka jeansowa lub ocieplana parka. Wszystkie elementy garderoby składające się na zestaw w stylu streetwear powinny być utrzymane w stylistyce oversize.

Czy ubrania w stylu streetwear rzucają się w oczy?

Styl streetwear jest odpowiedni nie tylko dla osób, które przede wszystkim cenią komfort i wygodę. Jest on niezwykle wyrazisty i barwny. To doskonały styl dla osób, które chcą wyróżnić się z tłumu. Ubrania utrzymane są na ogół w wyrazistej gamie barw. Na T-shirtach., bluzach czy kurtkach bardzo często pojawiają się kontrowersyjne napisy. Stylowi stretweearowemu nieobca jest też logomania.

Styl streetwearowy chętnie wybierają osoby, które lubią bawić się modą i łamać stereotypy. Ubrania są oryginalne, ciekawe i bardzo funkcjonalne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY