Kosz Mojżesza a potrzeby niemowląt

 

Kosz Mojżesza jest optymalnym pierwszym łóżeczkiem, które rekomendują specjaliści.

Przez pierwsze pół roku życia niemowlęta mają bardzo konkretne, wyjątkowe potrzeby, które kosz Mojżesza wspiera, będąc komfortowym wyborem nie tylko dla rodziców, lecz przede wszystkim dla dzieci. Za co zatem maluchy kochają ten niewielki mebelek?

początek wpisu

Przytulnie i bezpiecznie

Niewielki to słowo klucz – kosz Mojżesza to wywodzący się tradycji sposób na tworzenie ograniczonej, bezpiecznej przestrzeni, której potrzebuje maluch. Dawno temu rodzice instynktownie wiedzieli, że dziecko najlepiej czuje się właśnie w takim niewielkim miejscu. Dziś naukowcy wyjaśniają, jak działają hormony, gdy jest spełniona lub zaburzona potrzeba bezpieczeństwa. Jest to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb niemowląt, której realizacja warunkuje zdrowy, niezakłócony rozwój.

Bliskość rodziców

Kosz Mojżesza jest meblem na tyle kompaktowym i lekkim, że bez trudu możemy ustawić go w nocy przy swoim łóżku lub przenieść w dzień w to miejsce w domu, w którym przebywamy – wraz ze śpiącym lub czuwającym maluchem. Bliskość rodziców w pierwszym okresie życia dziecka, jest jednym z kilku najważniejszych czynników jego zdrowia i ogólnej kondycji psycho-fizycznej. Odkładanie niemowlęcia do własnego łóżeczka w osobnym pokoju jest narażaniem go na ogromny stres i powoduje szereg reakcji biochemicznych szkodliwych dla jego harmonijnego rozwoju. Kosz Mojżesza ułatwia  Wam na realizowanie potrzeby bliskości przy jednoczesnej realizacji własnych planów i obowiązków.

Delikatne bujanie

Nowoczesny kosz Mojżesza może być także wygodną kołyską, która pomoże Wam wyciszyć malucha przed snem lub drzemką. Delikatne kołysanie dziecka nie tylko uspokaja emocje, ale i pobudza wytwarzanie połączeń między neuronami oraz wspiera rozwój układu przedsionkowego mózgu, który jest odpowiedzialny m.in. za koordynację ruchową i zmysł równowagi. Ustawiony na bujanym stojaku kosz Mojżesza jest zatem doskonałym wsparciem dla rodziców podczas usypiania malucha, a także dla niemowlęcia, które cały czas podlega intensywnemu rozwojowi.

Z tą wiedzą, nie będziecie już chyba mieć wątpliwości, że kosz Mojżesza ma szereg zalet nie do przecenienia. Niezalenie od tego czy wybierzecie kosz Mojżesza ze stojakiem, wiklinowy czy tekstylny, maluch na pewno skorzysta na tym wyborze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY