Aktualny ranking kredytów gotówkowych

Jeszcze kilka lat temu, aby uzyskać kredyt w banku trzeba było oczekiwać przynajmniej kilka dni. Banki wymagały dokonania licznych formalności, a decyzje podejmowane były znacznie wolniej. Nowoczesne technologie umożliwiły jednak bankom weryfikację wnioskodawcy w ciągu zaledwie kilku minut. Bywa, że klient wychodzi z banku ze środkami z kredytu na rachunku, zaledwie po pół godzinie od wejścia do niego. Wiele banków umożliwia także składanie wniosków kredytowych przez aplikację telefoniczną lub stronę bankowości elektronicznej. Łatwa dostępność sprawia, że banki nie mogą narzekać na zainteresowanie kredytami. Decydując się na zaciągnięcie takiego zobowiązania, warto jednak porównać wcześniej dostępne oferty, aby mieć pewność, że wybierzemy tę najbardziej korzystną i dopasowaną do naszych potrzeb. Pomóc mogą w tym wygodne narzędzia w postaci rankingów kredytów gotówkowych oraz kalkulatorów. Pozwalają one na bardzo wygodne porównanie najważniejszych parametrów pożyczki.

początek wpisu

Do czego służy kalkulator kredytowy?

Kalkulatory na swoich stronach www mają wszystkie banki. Można je również często znaleźć w jednym miejscu, czyli na stronach specjalizujących się w tematyce kredytowej. Kalkulator kredytowy wymaga jedynie określenia kwoty, jaka nas interesuje. Przy pomocy wygodnego suwaka można sprawdzać, jaka będzie orientacyjna wysokość miesięcznej raty przy wybranym przez siebie okresie spłaty. Znacznie ułatwia to wybór pomiędzy różnymi ofertami, ponieważ to po ratach miesięcznych najlepiej widać, który kredyt jest po prostu najtańszy. Oczywiście, nie jest to jedyna kwestia, na jakiej powinno nam zależeć, ale nikt nie chce płacić bankowi więcej, niż musi. Oferty prezentowanej na kalkulatorze nie można jednak traktować w sposób wiążący. Jest to jedynie reprezentatywny przykład i trzeba liczyć się z tym, że każdy bank dokładnie analizuje sytuację klienta, zanim zaproponuje mu indywidualną ofertę.

Wpływ na jej kształt mogą mieć:

  • inne zobowiązania,

  • Zdolność kredytowa,

  • historia kredytowa,

  • sytuacja rodzinna.

W zależności od wysokości zarobków, ilości osób na utrzymaniu i terminowości w spłacie innych zobowiązań, bank może podjąć decyzję o zwiększeniu kosztów.

Ranking kredytów – wygodny sposób na porównanie ofert

Na stronach www specjalizujących się w tematyce kredytowej można też znaleźć wiele ciekawych rankingów, w których porównywane są różnego rodzaju oferty. Aktualny ranking kredytów gotówkowych to najlepszy sposób na to, aby zdecydować się na kredyt najtańszy i najłatwiej dostępny. W rankingach porównuje się różne parametry kredytów, dzięki czemu każdy może dostosować ofertę do tego, na czym mu zależy. Najczęściej poszukiwane są kredyty tanie i te, które nie wymagają zbyt wielu formalności. Korzystając zarówno z rankingów, jak i kalkulatora, można szybko poznać rynek kredytowy i wybrać kilka propozycji, aby dowiedzieć się później, jaką konkretnie bank przedstawi ofertę, po złożeniu wniosku i sprawdzeniu BIK. Zwykle banki bardzo szybko podejmują decyzje w sprawie kredytów konsumenckich.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY