Jak sprzedać swój dom – krótki praktyczny poradnik

Jak sprzedać swój dom – krótki praktyczny poradnik

początek wpisu

Na początek pamiętaj ! Właściwa cena ma znaczenie, ale tak samo jak kwiaty i świeża farba.

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz na rynku kupującego czy sprzedającego, podstawy tego, jak sprzedać dom, nie zmieniają się. Kupujący będą najbardziej zainteresowani w domu kilka pierwszych tygodni jest na rynku, więc jesteś w najlepszej pozycji do sprzedaży, gdy dom jest gotowy do pracy w pierwszym dniu. Korzystając z tych łatwych i niedrogich wskazówek, możesz spodziewać się oferty w krótkim czasie.

Poniżej znajdziesz 6  prostych kroków, jak sprzedać swój dom

 

  1. Zdecyduj, czy naprawdę jesteś gotowy do sprzedaży.

 

Zaoszczędzisz sobie wiele czasu później, jeśli nie rozpoczniesz procesu sprzedaży domu, zanim dowiesz się na pewno, czy jesteś na to gotowy. Oto kilka pytań, które warto sobie zadać:

Czy zbudowałem wystarczająco dużo kapitału własnego w tym domu, aby sprzedać? Jeśli jesteś winien więcej niż twój dom jest teraz wart, być może lepiej będzie poczekać.

Czy stać mnie na koszty sprzedaży domu? Przygotowanie domu do sprzedaży i zatrudnienie odpowiednich osób do pomocy wiąże się z kosztami.

Czy jestem gotowy, aby zostawić ten dom za sobą? Właściciele domów mają tendencję do kochania swoich domów. Upewnij się, że jesteś emocjonalnie gotowy, aby puścić.

Jeśli przestrzeń lub funkcjonalność jest problemem w domu, czy kupno nowego jest najmądrzejszym posunięciem finansowym? Czasami zaciągnięcie kredytu na remont może być lepszym rozwiązaniem niż większy kredyt hipoteczny.

Jeśli jesteś na tak, to może być czas, aby przejść na to.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy w Niemczech:  Dortmund

 

  1. Sprawdź oferty Zillow, aby rozważyć szybką, wygodną sprzedaż.

Jeśli największą rzeczą, która powstrzymuje cię od sprzedaży domu jest czas i wysiłek potrzebny do tego, sprawdź Zillow Oferty, aby zobaczyć, czy prosta, łatwa sprzedaż prawo do Zillow choć iBuyer sprzedaży może być właściwym ruchem dla Ciebie. Zillow kupi Twój dom bezpośrednio, co oszczędza Ci konieczności wykonywania napraw, organizowania pokazów lub zastanawiania się, czy uzyskasz cenę, którą chcesz w odpowiednim czasie. Możesz nawet wybrać swoją własną datę zamknięcia, aby czas był idealny dla Ciebie.

Możesz poprosić o bezpłatną, niezobowiązującą ofertę gotówkową z Zillow Offers już dziś. Niezależnie od tego, czy ta szybka, wygodna opcja jest właściwym wyborem dla Ciebie, bezpłatna oferta jest doskonałym punktem wyjścia do zrozumienia swojego rynku i cen.

 

  1. Znajdź odpowiedniego agenta nieruchomości.

Zatrudnij agenta nieruchomości z rekordem sprzedaży, który dowodzi, że wiedzą, jak sprzedać swój dom szybko. Są zaznajomieni z Twojej okolicy? Mogą chodzić do domu i powiedzieć dokładnie, co kupujący będą kochać? Zapytaj ich, co poleciliby zmienić o swoim domu, zbyt. Upewnij się, że agent zatrudnia fotografa do domu, akcje różne zdjęcia na ich listingi, i promuje swoje właściwości online, w tym mediów społecznych. Wywiad kilka agentów, aby upewnić się, że znalazłeś dobre dopasowanie do Ciebie, Twojego domu i Twojej okolicy.

Trulia może pomóc połączyć się z godnymi zaufania agentami, którzy będą ciężko pracować dla Ciebie poprzez ich Premier Agents zasobów. Możesz poprosić o połączenie z Premier Agent na każdej aukcji nieruchomości. Agenci ci spełniają wysokie standardy Trulia dla jakości usług, więc wiesz, że będziesz miał wielkie doświadczenie zakupu domu z ich osobistego wsparcia.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy we Francji Montpellier

 

  1. Wybierz odpowiedni czas na sprzedaż swojego domu.

Wiosna i lato to zazwyczaj najlepszy czas na sprzedaż domu, ponieważ rodziny chcą się przenieść przed rozpoczęciem roku szkolnego, a ładna pogoda ułatwia oglądanie domu i inspekcje. Ale zwiększona inwentaryzacja oznacza, że kupujący wiosną i latem mogą sobie pozwolić na bycie bardziej wybrednym, a klimat w różnych obszarach może wpływać na najlepszy czas na sprzedaż domu, zbyt.

Twoje potrzeby będą czynnikiem, zbyt. Jeśli przenosisz się do pracy, która zaczyna się w przyszłym miesiącu w innym stanie, czas na sprzedaż jest oczywiście tak szybko, jak to możliwe. Lub, jeśli jesteś polowanie na dom, czas na sprzedaż może być określona na podstawie, gdy jesteś w procesie zakupu.

Współpracuj z agentem nieruchomości, aby zdecydować, kiedy najlepszy czas, aby umieścić swój dom na rynku jest gdzie mieszkasz, a następnie użyć tego jako datę docelową, aby mieć swój dom sprzedaży gotowy.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy UK:  Cathays

 

  1. „Declutter” swój dom

 

Twój dom będzie wyglądać większy i jego najlepsze cechy będzie wyróżniać się najlepiej, gdy jest najmniej rzeczy w nim. Plus, przestrzeń magazynowa jest duży punkt sprzedaży dla nabywców, a mniej z rzeczy widzą w szafach, tym większe przestrzenie magazynowe będą wyglądać. Teraz jest czas, aby przejść przez wszystkie swoje rzeczy i oddać, oddać, lub śmieci wszystko, czego nie kochasz lub potrzebujesz. A decluttering teraz zmniejszy ilość rzeczy, które musisz przenieść, gdy nadejdzie czas.

  1. Usuń spersonalizowane przedmioty dla swojego domu.

 

Być może nie chcesz ich wyrzucić, ale umieść osobiste zdjęcia lub pamiątki w pudełkach na razie. Wyjęcie siebie z domu pozwala potencjalnemu nabywcy wyobrazić sobie, że mieszkają w twoim domu i czynią go swoim. Na przykład, zdjęcia dzieci są urocze, ale puste gniazda mogą zobaczyć je jako znak, że jest to dom dla rodziny z dziećmi, a nie dla nich.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY