Podstawowe informacje na temat wymiany oleju w aucie

Pojazdy mechaniczne do prawidłowego funkcjonowania i jazdy potrzebują regularnych czynności serwisowych polegających na różnych procesach. Do tej grupy trzeba zaliczyć na przykład konieczność regularnej wymiany oleju w silniku. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ten rodzaj płynu eksploatacyjnego odgrywa ważną rolę w każdym pojeździe, niezależnie od tego jaki posiada silnik oraz jakie paliwo jest w nim wykorzystywane.

początek wpisu

W głównej mierze, olej silnikowy odpowiada za efektywne chłodzenie jednostki napędowej oraz skuteczne smarowanie jego komponentów po to, aby uniknąć niepotrzebnego tarcia, które może doprowadzić do uszkodzenia, a nawet całkowitego zniszczenia jednostki napędowej. Właściwa ilość oraz jakość oleju ma również korzystny wpływ na oczyszczanie silnika z opiłków metalu, pozostałości rdzy, itp.

Wymiana oleju w aucie – jak często trzeba to robić?

Biorąc pod uwagę częstotliwość wymiany oleju samochodowego, jest ona uzależniona od informacji, które zostały podane w instrukcji producenta samochodu. Często specjaliści zalecają wymienianie tego płynu co 10-15 tysięcy pokonanych kilometrów albo przynajmniej raz w roku, jeśli taka liczba kilometrów jest mniejsza. W ten sposób można utrzymywać ilość i jakość oleju na odpowiednim, optymalnym poziomie.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Przy wymianie oleju silnikowego warto pamiętać o wybraniu właściwego preparatu. Kluczową sprawą jest zwrócenie uwagi na oznaczenia parametrów ostatnio stosowanego oleju i wybranie produktu posiadającego takie same parametry, jak na przykład 10W40, 15W40, itp. Dodatkowo na rynku istnieją oleje przystosowane do silników diesla, aut zasilanych gazem LPG, itp.

Proces poszukiwania fachowców, którzy zajmują się wymianą oleju silnikowego nie jest skomplikowanym zadaniem. Sprawdź tutaj oferty fachowców z regionu warszawskiego. Za pośrednictwem Internetu można również łatwo i bezproblemowo poszukiwać wielu innych firm, które specjalizują się w mechanice samochodowej i serwisie olejowym w okolicach stolicy Polski i innych regionach kraju.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY