Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wycinka drzew Piaseczno

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wycinka drzew Piaseczno

Zabierając się za projektowanie ogrodu czy reorganizację swojego podwórza nie sposób pominąć istotny element, jakim są rosnące na posesji drzewa. Odpowiednio rozplanowane bez wątpienia dodadzą uroku i zapewnią tak cenny latem cień, a pozyskiwane z nich „swojskie” owoce bez wątpienia sprawią mnóstwo radości domownikom. Jeśli jednak nieodpowiednio zaplanujesz ich rozmieszczenie, to przysporzą Ci niemało problemów – zagrażając budynkom albo całkowicie dominując kompozycję Twojej działki. O czym pamiętać, zabierając się za sadzenie drzew?

Drzewa – szkielet Twojego ogrodu!

Zabierając się za sadzenie drzew, warto mieć na uwadze, że jest to szkielet ogrodu, który przez dekady nie będzie ulegał zmianom. W odróżnieniu od innych roślin, na efekty nasadzeń przyjdzie poczekać długie lata, a szybkie przesunięcie drzewa w inne miejsce nie wchodzi w grę. Dlatego już sadząc niewielkie sadzonki, musisz pamiętać o tym, jakie rozmiary osiągnie drzewo czy krzew za kilkanaście lat. Nie chodzi tu wyłącznie o jego wysokość, ale również o szerokość pnia i konarów, o czym więcej osób zdaje się zapominać. Korona drzewa przekraczająca szerokość Twojej działki? Tak, to całkowicie realne i są drzewa, dla których nawet 20 metrów w koronie nie jest niczym nadzwyczajnym. Chociaż rosną powoli, to przecież kiedyś ten moment nadejdzie i trzeba będzie jakoś sobie poradzić z tak dużym okazem – dlatego jeszcze przed nasadzeniami warto upewnić się co do wymiarów maksymalnych, jakie może osiągnąć.

Mały ogród – jakie drzewa?

Szczególnie posiadacze małych ogrodów powinni z uwagą przyglądać się rozmiarom, jakie osiągają wybrane przez nich gatunki drzew – znaczenie ma nie tylko zajmowane miejsce, ale również cień, jaki rzucają oraz rozpiętość systemu korzeniowego, który przyczynia się do zużywania zasobów mineralnych z gleby, jak i niszczenia pobliskich budynków i elementów infrastruktury. Już na etapie planowania przestrzennego warto pamiętać, że ewentualna późniejsza wycinka drzew Piaseczno obarczona będzie dużymi nakładami i najprawdopodobniej wymagała będzie skorzystania z usług specjalistów oraz uzyskania stosownych zezwoleń. Dlatego warto sięgać po gatunki drzew niskorosłych i karłowatych, których wysokość nie będzie przekraczała 6 do 8 metrów, w tym drzewa owocowe, które zazwyczaj nie są zbyt okazałe.

Duży ogród – duży problem?

Sensowne i estetyczne rozmieszczenie drzew i krzewów na dużej działce jest paradoksalnie nawet bardziej wymagającym zadaniem niż w przypadku niewielkiej posesji. Na dużym terenie zdecydowanie ciekawiej prezentują się duże drzewa, które jednak budują o wiele większe systemy korzeniowe, zużywające więcej zasobów naturalnych i mogące łatwo naruszyć znajdujące się w pobliżu chodniki, kostkę brukową czy nawet części budynków. Duża korona pokaźnego drzewa to również sporych rozmiarów cień, utrudniający wegetację innych części składowych Twojego ogrodu. Podczas letniej spiekoty możliwość ukrycia się w cieniu jest niewątpliwą zaletą, ale zbyt duże skupisko dużych drzew powodować będzie powstawanie trudnych do zagospodarowania, mocno zacienionych miejsc, które po prostu nie będą się dobrze prezentowały.

Wycinka drzew Piaseczno – samodzielnie raczej trudno

Niekiedy konieczne może okazywać się wycięcie drzewa z Twojej posesji. Z uwagi na nakład pracy, zagrożenia dla bezpieczeństwa oraz trudności w całkowitym usunięciu pozostałości po korzeniu, zdecydowanie najprawdopodobniej okaże się wezwanie profesjonalnej ekipy. Wycinka drzew Piaseczno to niemałe wyzwanie, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dobre planowanie już na etapie zakładania ogrodu i nasadzania sadzonek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY