Fotele rozkładane wracają na salony

 

Po całym dniu pracy każdy chce odpocząć i zapomnieć o wszystkich troskach. Najlepiej zapaść się w miękkim fotelu, otulić ciepłym kocem i wyciszyć w komfortowych warunkach. Jaki model wybrać? Fotele rozkładane, na których odpoczywa się luksusowo, wracają do łask. Nowoczesne modele są w pełni zautomatyzowane i mają modny design. Zobacz propozycje, które zapewniają maksymalny poziom komfortu.

początek wpisu

W sklepach znajdziemy sporo propozycji, spośród których uda się wybrać fotel rozkładany dla siebie lub kogoś bliskiego. Warto wybrać model, który można rozłożyć bez wstawania. Komfort daje mechanizm, w którym wystarczy oprzeć ręce na podłokietnikach i zdecydowanym ruchem przesunąć je do przodu, aby oparcie płynnie ułożyło się w pozycji poziomej. Pociągnięcie za uchwyt znajdujący się z boku spowoduje uniesienie podnóżka. By wrócić do poprzedniej pozycji, powinniśmy ponownie przesunąć podłokietniki tym razem do siebie, a ugięcie kolan spowoduje schowanie podnóżka. Zmiana pozycji oparcia i podnóżka są płynne i nie powodują nieprzyjemnych szarpnięć.

Nowoczesne fotele rozkładane nie mają wiele wspólnego z modelami z poprzedniej epoki. Praca mechanizmu jest dużo lepsza, dzięki bardziej precyzyjnej konstrukcji.

Fotel masujący do salonu

Dla osób, które mają wobec mebli wypoczynkowych większe wymagania, interesujące mogą okazać się fotele rozkładane z funkcją masażu. Komfortowy model ma miękkie i szerokie podłokietniki, dwa wkłady na kubek, lub butelkę oraz duże kieszenie po bokach na prasę i dokumenty. Siedzisko jest wykonane z kilkunastocentymetrowej warstwy pianki. Tapicerka ze skóry ekologicznej ma dekoracyjne stylowe przeszycia. Fotel zapewnia wygodną pozycję do wypoczynku z uniesionymi nogami oraz automatyczny masaż łydek lub pleców. Fotel Box pozwala na:

  • automatyczne rozkładanie oparcia i wysuwanie podnóżka;
  • masaż z wyborem masowanych partii ciała: łydki, uda, lędźwie, plecy oraz programu: Pulse – pulsowanie, Press – naciskanie, Wave – falowanie, Auto – automatyczny, Normal – normalny;
  • efekt kołyski – idealna opcja do drzemki w ciągu dnia, a nawet do spania w nocy,
  • obrotowa podstawa umożliwia ruch o pełne 360°.

Fotel rozkłada się, nie zakłócając wypoczynku. Wystarczy przesunąć do przodu podłokietnik i pociągnąć za uchwyt znajdujący się na zewnętrznym boku. Oparcie rozłoży się automatycznie a podnóżek uniesie się.

Dlaczego lepiej odpoczywać w pozycji półleżącej?

Wypoczywanie z uniesionymi nogami ma korzystny wpływ na krążenie krwi i pozostałych płynów. Uniesione łydki lepiej odpoczywają i pozwalają na odprowadzenie limfy, która gromadzi się w okolicach kostek i stóp. Fotel rozkładany może być przepisywany przez lekarzy jako sprzęt medyczny dla osób cierpiących na ciężkość kończyn dolnych i choroby objawiające się żylakami. Doskonale sprawdza się jako mebel wypoczynkowy!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY