Perspektywa suchego lodu, czyli opłacalne rozwiązania

instalacja wodna

Można wysłać firmie zabrudzone elementy maszyn, albo pojemnik, umówić się na wideokonferencję, zobaczyć na żywo jak wygląda proces czyszczenia, a potem firma odsyła rezultaty. Można namacalnie sprawdzić co zostało wyczyszczone i jak. Potem podejmuje się decyzję. Oczywiście, po pierwszym kontakcie z innowacyjną technologią mycia suchym lodem, rzadko chce się inwestować we własny park maszynowy i pelletizer. Ale ponieważ urządzenia czyszczące są przyjazne dla użytkowników, ergonomiczne, skuteczne i szybkie, oszczędność czasu przy wdrażania standardów czystości można osiągnąć przez wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem.

początek wpisu

Projektanci pomyśleli o wszystkim

Warto pamiętać, że mówimy o innowacyjnej technologii, co oznacza że na rynku nie ma tak zwanych „gratów”, ani maszyn przestarzałych. Za to wszystkie – zgodnie z duchem czasów – są zaprojektowane z myślą o wygodzie i prostocie użytkowania. Wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem to oferta urządzeń niezawodnych, trwałych i zaawansowanych technologicznie. W tej dziedzinie oferta rynkowa to szereg rozwiązań uwzględniających różne sytuacje tych firm i przedsiębiorstw, które mogą być zainteresowane utrzymaniem standardów czystości przy pomocy innowacyjnej technologii.

A może leasing?

Suchy lód to skuteczna alternatywa dla takich metod jak piaskowanie, sodowanie, lub obróbka ścierna. Planując wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem szukamy urządzeń dedykowanych do użycia w konkretnych branżach i sytuacjach, przy okazji myślimy oczywiście o obniżaniu kosztów użycia. Wynajem przybiera różne formy czy mówimy o leasingu, czy wypożyczeniu, po których niektóre firmy chętnie analizują możliwości jakie pojawią się po zakupie używek. Ale ponieważ zwrot z inwestycji nie zawsze jest szybszy, ani w ogóle taki jak byśmy chcieli, na początek lepiej zostać przy wypożyczaniu urządzeń.

Jak to powiedzieć konsultantowi

Branża dysponuje rozwiązaniami o szerokim zastosowaniu. Które będzie najlepsze? Wszystkie urządzenia są tak zaprojektowane by zapewnić dodatkowe korzyści. Może któreś z inteligentnych urządzeń, umożliwiające cyfrowe dostosowywanie parametrów i dopasowanie czyszczenia do trybu wyznaczonego przez konkretną aplikację? A może jakieś urządzenia do zastosowań wymagających bardziej agresywnej metody czyszczenia? Planując wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem warto zastanowić się nad sposobem opisania potrzebnych prac, jak i miejsca w którym planowane jest sprzątanie.

Co warto rozważyć?

Jedną z opcji jest między innymi regulacja wielkości cząsteczek suchego lodu od granulatu 3 mm do drobin rzędu 0,3 mm. Łatwość obsługi natomiast traktuje się najczęściej jako „opcję domyślną”, ponieważ sektor usług kieruje się zasadą, że technologiczne zaawansowanie musi iść w parze z komfortem użytkowania. Kwestia wydajności bywa kwestią możliwości regulowania pracy urządzeń, co oznacza że dla każdej sytuacji sprzątania przemysłowego mamy inne optymalne ciśnienie powietrza, w proporcji do ilości zużywanego lodu. Dodatkowym rozwiązaniem nawiązującym do wydajności są systemy czuwające nad ciągłością przepływu suchego lodu. Jak widać wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem to szeroki wachlarz opcji.

Utrzymanie standardów czystości

Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na pewien fakt związany z zadaniami sprzątania przemysłowego. Jeszcze kilka lat temu do czyszczenia maszyn i narzędzi niezbędny był wykwalifikowany personel, często spoza firmy. Dziś w wielu wypadkach wystarcza szkolenie własnych pracowników, po którym zadania utrzymania standardów czystości przebiegają w tempie nieporównywalnie szybszym niż to, przy sprzątaniu tradycyjnym. Wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem dodaje do tej sytuacji atrakcyjne bonusy jak oszczędność energii (sprzęt ergonomiczny), najlepsza integralność granulatu i optymalna prędkość cząsteczek suchego lodu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY