Jak smartfony zmieniły nasze nawyki, aby być na bieżąco.

Odkąd smartfon trafił na rynek, coraz więcej ludzi zaczęło z niego korzystać, aby być ze wszystkim na bieżąco. Z najnowszych badań wynika, że aktualnie 93% Polaków posiada urządzenia mobilne. Skąd tak duże zainteresowanie? Coraz więcej osób korzysta ze smartfonów, ponieważ to one kształtują sposób, w jaki prowadzimy biznes, jak poznajemy ludzi i robimy zakupy. Ponadto, urządzenia te będą nadal zmieniać krajobraz cyfrowy, a firmy będą potrzebować wykwalifikowanych kandydatów, którzy dostosują się do tych zmian. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak smartfony zmieniły nasze nawyki, to czytaj dalej ten artykuł.

początek wpisu

Pozostawanie w kontakcie

Kiedyś, jeśli chciałeś utrzymać z kimś kontakt, musiałeś włożyć w to wiele wysiłku. Wysyłanie listów totalnie odeszło do lamusa, a aktualnie korzystają z nich instytucje publiczne, które muszą zachować taką formę, aby wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Co prawda jest to już powoli zmieniane, ale jeszcze minie trochę czasu, zanim wszystko będzie w pełni zdigitalizowane.

Utrzymywanie kontaktu ze znajomymi w obecnych czasach jest bardzo łatwe. Istnieje wiele komunikatorów, które natychmiast połączą Cię z drugą stroną, a dzięki social mediom, praktycznie wiesz co dzieje się u nich każdego dnia.

Słuchanie muzyki

Jeśli lata temu miałeś przyzwoitą kolekcję muzyki, prawdopodobnie oznaczało to ogromny stos płyt CD, które trzeba było nosić w futerale, aby móc ich słuchać w podróży. W dzisiejszych czasach Twój telefon może przechowywać miliony utworów i możesz uzyskać natychmiastowy dostęp do nowych piosenek dzięki aplikacjom odtwarzającym muzykę. Czasy, kiedy używało się walkmana odeszły już na dobre. Smartfon go godnie zastąpił. Poniżej znajdują się najpopularniejsze aplikacje muzyczne:

  • YouTube Music;
  • Tidal;
  • Spotify;
  • Deezer;
  • SoundCloud;
  • Vevo.

Zdalna praca

Czasami trzeba wyjść z pracy wcześniej, aby zdążyć na pociąg lub na jakieś wydarzenie, ale to nie znaczy, że praca kończy się wraz z wyjściem. Przed rozpowszechnieniem się urządzeń mobilnych, Twoja praca kończyła się w momencie wylogowania z systemu. Smartfony sprawiają, że pozostajesz cały czas z pracą na bieżąco, ponieważ e-maile i inne powiadomienia otrzymujesz w czasie rzeczywistym.

Do starych nawyków jeszcze można wrócić, ale wymaga to od użytkownika dużej motywacji. Przyznaj, czy byłbyś w stanie włączyć tryb samolotowy w swoim urządzeniu od 18 do 6 rano następnego dnia? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, prawdopodobnie jesteś boomerem.

Związek na odległość i randkowanie

Długoterminowe związki na odległość są ciężkie. Możesz miesiącami nie widzieć swojej drugiej połówki i nadal utrzymywać z nią kontakt. Rozmowy wideo przy wykorzystaniu aplikacji takich jak Messenger, WhatsApp lub FaceTime są komfortowe i można je prowadzić z każdego miejsca na świecie, mając dostęp do stałego łącza internetowego. Związek bez smartfonów byłby trudniejszy do utrzymania, a większość par zdecydowanie nie dałaby rady by przeżyć dłuższe rozstanie.

Poza możliwościami dbania o związek za pomocą smartfona, obecnie możesz również poznawać nowe osoby na portalach randkowych, nawet gdy jesteście od siebie daleko. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują lub nie zamieszkują dużo miast. Poniżej w tabeli zostały umieszczone informacje na temat najpopularniejszych aplikacji randkowych.

Aplikacja Data powstania
Tinder 2012
Badoo 2006
eDarling 2008
Sympatia.pl 2002

Gotowanie

Gotowanie staje się proste dzięki niekończącej się propozycji pysznych przepisów, które można znaleźć w Internecie, korzystając ze smartfona. Ponadto, w sieci jest wiele materiałów wideo, na których autorzy przyrządzają potrawy, jednocześnie opisując każdy szczegół. Jest to na pewno skuteczniejsza metoda gotowania, ponieważ wcześniej trzeba było polegać na ręcznie zapisanych przepisach, które dostawało się od członków rodziny. Gdybyś nie mógł znaleźć interesującego Cię przepisu, zawsze możesz zadzwonić do danej osoby i po prostu zapytać o to, co chcesz wiedzieć.

Wyznaczanie drogi

Na długo przed powstaniem pierwszego urządzenia mobilnego, jeśli chciałeś dostać się do jakiegoś miejsca i nie wiedziałeś, gdzie ono się znajduje, korzystałeś z mapy. Cała droga musiała zostać oznaczona ołówkiem lub długopisem, uwzględniając wszystkie przystanki na kawę. Dla tych, którzy nie posiadali mapy, dotarcie z punktu A do punktu B, było sporym wyzwaniem. Pojawienie się smartfonów diametralnie zmieniło te nawyki człowieka. Teraz wystarczy odblokować urządzenie, włączyć aplikację tj. Google Maps, wpisać wszystkie parametry i to wszystko. Wirtualny asystent nie dość, że wyznaczy drogę, to jeszcze zacznie mówić w odpowiednim momencie, kiedy należy skręcić.

Uwiecznianie wyjątkowych momentów

W dzisiejszych czasach każdy smartfon posiada wysokiej jakości aparat fotograficzny, a większość z nich ma różne tryby tj.: portret, panorama czy zdjęcie nocne. Kilkanaście lat wcześniej zwykłe aparaty, wyglądające jak cegłówka, były nieodzownym elementem każdej wycieczki czy imprezy urodzinowej.

Aparaty cyfrowe nieco ułatwiały cały proces robienia zdjęć, ponieważ można było od razu oglądać kadry i mieć do nich dość szybki dostęp. Kamery filmowe wymagały bardziej czasochłonnego procesu, Zazwyczaj wyjmowałeś kasetę i szedłeś do pobliskiego zakładu fotograficznego, aby wywołać zapisany na taśmie materiał. Dzisiaj nie jest to konieczne. Smartfon oferuje wszystkie te funkcje w jednym miejscu.

Udostępnianie zdjęć

Kiedyś nawet dzielenie się zdjęciami wyglądało zupełnie inaczej. Trzeba było prosić o podwójną kopię zdjęć, a następnie rozdawać odbitki przyjaciołom i rodzinie. Teraz, za jednym dotknięciem przycisku, możesz wysyłać zdjęcia SMS-em, lub bezpośrednio przez konkretny komunikator. Każdy z nich ma możliwość przesyłania dokumentów, zdjęć czy filmów.

Bezpieczeństwo

W zamierzchłych czasach, gdy dostęp do urządzeń mobilnych nie był tak łatwy, problemy z bezpieczeństwem były jednymi z najpoważniejszych, z jakimi mierzyła się ludzkość. W sytuacji, gdy ktoś został napadnięty, nie było innej możliwości jak poddanie się napastnikowi lub podjęcie ryzyka konfrontacji, której rezultat nie był znany. Aktualnie, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, wystarczy szybko wybrać numer alarmowy, i w ciągu kilku minut na miejscu zjawią się odpowiednie służby. Smartfony sprawiają, że wszyscy są na bieżąco, dlatego bezpieczeństwo zdecydowanie wzrosło.

Wniosek

Korzystanie ze smartfonów szybko zmieniło świat i uczyniło go bardziej rozwiniętym i postępowym, a ludzie zmienili swoje nawyki na rzecz innowacyjności i bycia na bieżąco. Urządzenia mobilne stały się korzystniejsze dla społeczności i stworzyły wygodniejsze życie dla ludzi na całym świecie.

Coraz więcej marek dostosowuje swoje witryny i aplikacje na smartfony. Najlepszym przykładem będzie marka Slotozilla, którą znajdziesz pod tym linkiem: https://www.slotozilla.com/pl/darmowe-spiny. Jest to platforma kasynowa, która oferuje niesamowitą rozgrywkę dla entuzjastów hazardu. Na stronie znajdziesz wiele gier slotowych, a na nowych graczy czekają atrakcyjne bonusy, które zwiększą saldo już na samym początku. Nadużywanie tego dobrodziejstwa techniki może być szkodliwe dla zdrowia psychicznego człowieka i negatywnie wpływać na zarządzanie czasem, jednakże właściwe użytkowanie z pewnością zwiększy skuteczność i sprawi, że życie człowieka stanie się wygodniejsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY