Biodegradacja – jak długo rozkładają się śmieci?

Każdego dnia pozbywamy się niezliczonej ilości śmieci. Część z nich segregujemy, jak papier, plastik oraz szkło, a te nienadające się już do ponownego przetworzenia, umieszczamy w pojemniku na zmieszane odpady komunalne. Jednak pomimo szeroko zakrojonych działań, nadal znaczna ilość odpadów ląduje tam, gdzie nie powinna. Z tego powodu co chwilę słyszymy o śmieciach lądujących w lasach, morzach i oceanach, a także nielegalnych wysypiskach śmieci. Warto zatem wiedzieć, jak długo trwa biodegradacja „porzuconych” śmieci oraz jak pozbyć się odpadów w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

początek wpisu

Ile trwa rozkład plastiku, szkła, papieru i metalu?

Plastik to zdecydowanie jeden z najtrudniej rozkładających się odpadów i niestety najczęściej użytkowany. Tworzywa sztuczne są popularne ze względu na swoje właściwości – to materiał elastyczny, lekki, a ponadto można z niego wytworzyć niemal dowolny kształt. Minus to zdecydowanie czas rozkładu, który w przypadku butelek PET wynosi do 1000 lat. Natomiast rekordzistą jest szkło, którego rozkład wynosi nawet 4000 lat. Jednak w porównaniu do plastiku, szkło nie wypływa negatywnie na środowisko naturalne. Ponadto czas biodegradacji papieru wynosi do 6 miesięcy, a metalu do 200 lat (za wyjątkiem metali szlachetnych – te praktycznie nie ulegają rozpadowi).

Odbiór odpadów od firm i osób prywatnych

Zmieszane odpady opakowaniowe to grupa, do której zaliczamy głównie tworzywa sztuczne, ale także m.in. papier oraz drewno. Największym wytwórcą tego typu pozostałości są zakłady produkcyjne, magazyny i sklepy. W jaki sposób najłatwiej się ich pozbyć? Jest jeden szybki i sprawdzony sposób – wynajem kontenera na zmieszane odpady opakowaniowe. To sprawdzone rozwiązanie stosowane przez wielu przedsiębiorców, a ponadto ekologiczne.

Wynajem kontenera na śmieci

Kontener może mieć różną pojemność od 2 m3 do 36 m3, a dzięki temu każdy może dopasować idealne rozwiązanie dla siebie. Firma Zamów-kontener.pl podstawia kontener we wskazane miejsce, jeszcze tego samego dnia, a następnie odbiera, gdy już spełni swoje zadanie. Jeżeli współpraca dotyczy klientów biznesowych to w miejsce zapełnionego kontenera podstawiany jest kolejny, pusty i gotowy do dalszej pracy. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że współpraca przebiega płynnie i w żaden sposób nie zakłóca codziennego funkcjonowania danej firmy. Ponadto współpraca ze sprawdzoną firmą to pewność, że oddane odpady zostaną zagospodarowane we właściwy dla nich sposób, bezpieczny dla środowiska naturalnego. Jeżeli masz pytania, zadzwoń lub zajrzyj na stronę Zamów-kontener.pl.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY