Łóżka kontynentalne – czym się charakteryzują?

Eleganckie, komfortowe, wysokie, masywne w swoim wyglądzie… tak, mowa tutaj o łóżkach kontynentalnych. Jeszcze do niedawna nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, dlatego nic dziwnego, jeśli do tej pory jeszcze o nich nie słyszałaś. Zastanawiasz się, jak wygląda takie łóżko? Z pewnością chociaż raz w życiu miałaś z nim styczność – w sklepach meblowych lub… hotelach. Tak, łóżka kontynentalne to inaczej mówiąc łóżka znane z hoteli, a wywodzą się od upodobań m.in. Francuzów czy Hiszpanów. W ostatnim czasie znacząco zyskują na popularności, którą zawdzięczają niebywałej wygodzie. To jeden z powodów, dla których jest to styl coraz częściej wybierany do sypialni. Poznaj zalety łóżek kontynentalnych.

początek wpisu

Charakterystyka łóżka kontynentalnego

Wysoką wygodę użytkowania zapewniają twarde i stabilne elementy konstrukcji, a także kilka warstw. Pierwsza z nich, będąca podstawą łóżka to masywna skrzynia, która najczęściej wykonana jest ze stali, drewna lub też innych materiałów. To także miejsce wykorzystywane jako podręczny pojemnik na pościel, co jest świetnym rozwiązaniem na dodatkowe miejsce do przechowywania. Co więcej, decydując się na zakup łóżka kontynentalnego nie musisz martwić się wyborem materaca. W tym rodzaju łóżka, materac jest jedną z jego części – umieszczony jest tuż nad skrzynią i składa się z modułu kieszeniowego. To właśnie sekret wygody tego łóżka! Dzięki temu materac lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, a przy tym jest bardzo wygodny. Ostatnia warstwa łóżka to wykonany z pianki, dodatkowy materac nawierzchniowy, który pokrywa całą powierzchnię łóżka.

Klasyczne czy kontynentalne? Jakie łóżko wybrać?

Wszystko zależy od własnych, indywidualnych preferencji. Jeżeli lubisz wygodę, cenisz sobie praktyczność oraz niebanalny wygląd, który wpasuje się w wystrój każdej sypialni to koniecznie wybierz łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel. Owszem, wyglądają na dość masywne w swojej budowie, ale pamiętaj, że możesz wybrać dowolny rozmiar, jaki tylko potrzebujesz. W sklepie internetowym MyBed.pl możesz zdecydować się na dowolny wymiar, już od 120 x 200, aż do 200 x 200! Ponadto dowolnie skonfigurujesz niemal każdy szczegół, włącznie z wysokością zagłówka. To idealne rozwiązanie dla wymagających i nie tylko! Łóżka kontynentalne klasyczne, a może na nogach? Piękne, tapicerowane meble sypialniane mają naprawdę wiele obliczy, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY