The Batman – Hit w reżyserii Matta Reevesa

THE BATMAN 2022 de Matt Reeves Robert Pattinson. d'apres le personnage de comics de Bob Kane & Bill Finger based on the character created by Bob Kane & Bill Finger COLLECTION CHRISTOPHEL ?? Warner Bros. - DC Entertainment - DC Comics - 6th & Idaho Productions

Batman jest jednym z najpopularniejszych superbohaterów wszech czasów. Po raz pierwszy pojawił się w Detective Comics #27 w maju 1939 roku i od tamtej pory jest jednym z głównych bohaterów uniwersum DC. Postać została zaadaptowana na potrzeby filmu, telewizji, animacji, gier wideo i wielu innych.

początek wpisu

 

Obsada i reżyseria

 

Reżyserem The Batman Cały Film jest Matt Reeves, który napisał scenariusz wraz z Peterem Craigiem. Występują w nim Robert Pattinson jako Bruce Wayne / Batman, Zoe Kravitz jako Selina Kyle / Kobieta Kot, Paul Dano jako Edward Nashton / Człowiek Zagadka, Jeffrey Wright jako James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako Gil Colson, Jayme Lawson jako Bella Reál i Andy Serkis jako Alfred Pennyworth.

 

Fabuła filmu “The Batman”

The Batman skupia się na młodszym Bruce’ie Wayne’ie. W filmie akcja rozgrywa się w Gotham City, gdzie zło triumfuje. Mroczny Rycerz musi stawić czoła nieobliczalnemu Człowiekowi-Zagadce, który terroryzuje miasto. Pomaga mu w tym policjant James Gordon, ale ich siły są niewystarczające.

 

Batman musi polegać na swoich umiejętnościach detektywistycznych, aby rozwiązać zagadki Człowieka-Zagadki i ocalić Gotham City. Batman to porywający film, który trzyma widza w napięciu. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów gatunku superbohaterskiego.

 

Batman to jedenasty film z serii DC Extended Universe (DCEU). Pierwotnie miał go wyreżyserować Ben Affleck, który zagrał również rolę Bruce’a Wayne’a / Batmana. Jednak w styczniu 2017 roku Affleck zrezygnował z reżyserii i współtworzenia scenariusza filmu. Matt Reeves objął stanowisko reżysera w lutym 2017 roku i dokończył scenariusz wraz z Peterem Craigiem. Robert Pattinson został obsadzony w roli Bruce’a Wayne’a / Batmana w maju 2019 roku.

 

Czy warto zobaczyć nowy film o Batmanie?

 

Wszystko zależy od tego, czego szukasz w filmie. Jeśli jesteś zagorzałym fanem Batmana, to film może Ci się spodobać mimo jego wad. Jeśli jednak nie jesteś szczególnie zaangażowany w tę postać, możesz być znudzony, a nawet rozczarowany. Reeves jest utalentowanym reżyserem, ale nawet on nie jest w stanie stworzyć świetnego filmu z niczego. Ostatecznie to do Ciebie należy decyzja, czy “Batman” jest wart Twojego czasu i pieniędzy. Dzięki za przeczytanie!

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY