Tablica manipulacyjna, czyli zabawka wspierająca rozwój Twojego malucha?

Tablica manipulacyjna nazywana również tablicą sensoryczną to zabawka niezbyt skomplikowana w budowie, dzięki przemyślanej budowie i doborze odpowiednich elementów potrafi jednak przykuć uwagę malucha na bardzo długo. Niewątpliwą zaletą tego typu zabawek jest to że łączą zabawę z nauką, a co za tym idzie rozwijają wiele zdolności naszych pociech. Rozbudzają ciekawość oraz pobudzają wyobraźnię najmłodszych. Zatem jeżeli szukasz zabawki, z którą Twoje dziecko spędzi miło czas a przy tym nie będzie to czas stracony, tablica sensoryczna to doskonały wybór. Który zapewni doskonałą zabawę połączoną z stymulowaniem rozwoju Twojej pociechy.

początek wpisu

Tablice manipulacyjne od początku tworzone były z myślą o konstruktywnej zabawie. Jako zabawki edukacyjne, mogą w różny sposób wpływać na Twoje dziecko. Poprzez odpowiedni dobór elementów umieszczonych na tablicy, mogą zostać dopasowane do konkretnej grupie odbiorców. Tablice sensoryczne są odpowiednie dla dzieci w wieku 2-6 lat. Budowa zabawki jest bardzo prosta, podstawą jest drewniana płyta, na której przykręcane są różne elementy. Podstawa płyty najczęściej wykonana jest z drewna sosnowego, pozwala to na łatwy montaż elementów sensorycznych za pomocą metalowych wkrętów.

Tablice dostępne są w bardzo wielu kształtach i rozmiarach takich jak kwadrat, prostokąt, ale tez kształtach zwierząt np. Lama, Miś czy Lis. Kolejną ich zaletą jest różnorodność, każda tablica ma indywidualny styl, tylko od pomysłowości jej twórcy zależy jakie elementy się na niej znajdą. Każdy rodzic może znaleźć tablicę idealną dla jego pociechy, istnieje również możliwość personalizowania tablicy, czyli umieszczenia na niej imienia dziecka. Najbardziej popularne tablice składają się z elementów – przedmiotów codziennego użytku. Można na nich znaleźć, klamki, włączniki światła, dzwonki rowerowe, zamki błyskawiczne, różnego rodzaju przełączniki, zegary, zatrzaski, lusterka, koła zębate, haki itp. Dziecko bawiące się tablicą manipulacyjną rozwija koordynację ruchową i zaspokaja ciekawość świata bawiąc się przedmiotami na co dzień dla nich niedostępnymi. Przed zakupem zabawki edukacyjnej warto upewnić się że będzie ona dopasowana do wieku naszego malucha, oraz będą posiadały odpowiednie certyfikaty, gwarantujące bezpieczną zabawę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY