Co robi cały rok Święty Mikołaj?

Każdy w swoim dzieciństwie wierzył w Świętego Mikołaja i pisał do niego listy z prośbą o lalę, klocki lego czy hulajnogę. Prośba, którą pięknie oplatano w słowa na papierze była niczym misterium. Każde dziecko głęboko wierzyło, że Święty Mikołaj spełni prośbę, jeśli tylko będzie ono grzeczne.

początek wpisu

Czy Mikołaj to tylko fikcja dla dzieci?

Często zadajemy sobie pytanie już, jako dorośli, dlaczego wymyślono postać mikołaja. I czy był kiedyś jakiś powód, aby tak mówiono wszystkim dzieciom. Otóż Święty Mikołaj to postać prawdziwa. Z tym, że teraz pełni on rolę dostarczania prezentów wszystkim dzieciom w okresie Bożego Narodzenia, od 7. grudnia do 6. stycznia, w zależności od kościoła. To postać, w którą przebiera się starszy mężczyzna z prawdziwą białą jak śnieg brodą i zamieszkuje w Finlandii, a dokładnie w regionie Laponii, gdzie ma swoją stajnię reniferów. Jednak na początku Święty Mikołaj nie był tak popularną osobą w czerwonym kubraku. Jest to faktycznie osoba święta w kościele katolickim i żył on w XVIII wieku w dzisiejszej Turcji, gdzie pełnił rolę biskupa. Pomagał biednym i chorym dzieciom, przynosząc im jedzenie i drobne słodkości. Jego pomoc rozeszła się po świecie, a po śmierci stał się on świętym.

Jakie prezenty spełnia Mikołaj?

Nie od dziś wiadomo, że Mikołaj to ulubiona postać dzieci. Pisząc list do miłego Dziadka z długą, białą brodą, wierzą, że mogą otrzymać od niego odpowiedź w postaci listu, a nawet wideo od Mikołaja. Ta ostatnia wersja jest nową formą spotkania się dziecka z Mikołajem. Aby otrzymać taki prezent, warto napisać list z wyprzedzeniem, oczywiście list pisze dziecko z pomocą rodzica. I na końcu podać imię dziecka. Takie prezenty spełniają różne firmy współpracujące z Mikołajem w dalekiej Laponii.

Po więcej informacji wejdź na www.elfi.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY