Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Nasze dziecinne marzenia mogą się spełnić. Dzięki turystyce i rozwiniętym transporcie z łatwością możemy dostać się do odległej krainy, w której mieszka Święty Mikołaj. Choć okres spotkań z tą ukochaną postacią dzieci przypada tylko w grudniu, to Mikołaj mieszka tam cały rok i przez ten czas otrzymuje listy i odpisuje dzieciom, ale i dorosłym. Aby móc odwiedzić Świętego Mikołaja trzeba przygotować się na spotkanie. Pierwsza rzecz to znalezienie adresu.

początek wpisu

Jakie jest miejsce zamieszkania Świętego Mikołaja?

Miejsce to jest przy samym biegunie północnym. A dokładnie mieszka w Rovaniemi w Laponii. Jest to północna część Finlandii. Tam mieści się Wioska świętego Mikołaja, w której Boże Narodzenie trwa cały rok, więc odwiedzić go można nie tylko w grudniu. Mikołaj przyjmuje swoich gości i odpowiada na listy. Adres do wysyłki listów i przyjazdu na spotkanie Tähtikuja 1, Rovaniemi 96930 Arctic Circle, Finlandia. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie każde dziecko i dorosły może poczuć się dobrze! Spotkanie z Mikołajem, co prawda nie jest długie, ale za to można zobaczyć, jak pracują jego pomocnicy. To niezwykłe doświadczenie!

Co znajduje się w domu Mikołaja?

W Rovaniemi mieści się dom świętego Mikołaja, ale oprócz tego jest tam biuro oraz słynna poczta, w której pracują jego pomocnicy: elfy. To one wykonują największą pracę związaną z odpisywaniem listów i pakowaniem prezentów czy nagrywaniem wideo od Mikołaja. To najnowsza wersja odpowiedzi dla dziecka na list. Ale listy do świętego Mikołaja mogą wysyłać nie tylko dzieci, również dorośli! Warto zaznaczyć, że Święty Mikołaj jest rekordzistą w liczbie otrzymywanej korespondencji. Na adres miejsca zamieszkania Mikołaja w Laponii przychodzi ponad pół miliona listów rocznie. Biuro z pomocnikami jest niezbędne, aby korespondencję mógł przeczytać Święty Mikołaj i odpowiedzieć wszystkim nadawcom.

Więcej na www.elfi.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY