Opiekunka poszukiwana od zaraz

Zawód opiekunki osób starszych w Niemczech jeszcze nigdy nie cieszył się takim powodzeniem, jak obecnie. Co roku u naszego zachodniego sąsiada potrzeba około 600 tys. opiekunek seniora, a już teraz ich braki szacuje się na około 200 tys. osób. Nic w tym dziwnego, bowiem niemieckie społeczeństwo starzeje się i z roku na rok przybywa tam osób zaawansowanych wiekowo, które potrzebują stałej lub czasowej pomocy osób trzecich. Jeśli takiej pomocy nie mogą otrzymać od rodziny, to ratunku można szukać tylko u opiekunki, która od tego momentu stanie się kimś nieodzownym do dalszego funkcjonowania seniora.

początek wpisu

Kto może zostać opiekunem osób starszych w Niemczech? Tak naprawdę nie ma tu wielkich wymogów. Po pierwsze, konieczna jest znajomość języka niemieckiego, na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację z seniorem, jego rodziną, czy osobami z otoczenia. Liczy się praktyczna znajomość języka i nie trzeba tu posługiwać się jakimikolwiek certyfikatami, czy zaświadczeniami ze szkół językowych. Druga ważna kwestia, to wykazanie się doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi. Ważne jest aby opiekun czy opiekunka potrafiła obchodzić się z seniorem. Chodzi tu zarówno o wiedzę dotyczącą podejścia psychologicznego do osoby starszej, jak również o umiejętności obsługi oraz użytkowania różnego rodzaju sprzętów służących do np. rehabilitacji, czy pomocy w poruszaniu się, nie do końca sprawnego fizycznie chorego.

Na jakie warunki pracy oraz płace może liczyć opiekunka w Niemczech? Średnie płace oferowane przez firmę Veritas Opieka oscylują w okolicy 1700 euro netto na miesiąc. Do tego mieszka ona w mieszkaniu lub domu seniora, co oznacza że nie ponosi kosztów zakwaterowania. Do tego także zapewnienie wyżywienia dla niej leży po stronie seniora lub jego rodziny. Dzięki temu zawód opiekunki w Niemczech staje się jeszcze bardziej atrakcyjny finansowo, bowiem łączy dość spore dochody z naprawdę niskimi kosztami utrzymania. Dzięki temu większość zarobionej kwoty może być zaoszczędzona, przesłana do rodziny do Polski lub wydana na przyjemności. Więcej informacji na temat możliwości jakie daje ten zawód uzyskasz na stronie: Opiekunka Niemcy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY