Jakie są rodzaje czapek z daszkiem?

Czapki to nie tylko przylegające ściśle do głowy czapki przeznaczone do noszenia jesienią i zimą. To również niezwykle popularne modele z daszkiem, które są niezastąpione w przypadku sportowych stylizacji. Początkowo noszone one były wyłącznie przez sportowców. Zresztą to właśnie z myślą o nich zostały zaprojektowane pierwsze czapki z daszkiem znane dzisiaj jako bejsbolówki. Dzisiaj wybór czapek z daszkiem jest naprawdę duży. Zobaczmy, co można znaleźć w sklepach.

początek wpisu

Jakie czapki z daszkiem są dostępne?

Czapki z daszkiem są bardzo różne. Absolutną klasyką są oczywiście bejsbolówki, czyli klasyczne czapki mające daszek i wyposażone w możliwość regulacji. Oprócz nich w sprzedaży dostępne są czapki:

  • fullcap;

  • trucker;

  • snapback;

  • 5-panel.

Czapki z daszkiem fullcap to modele, których nie można regulować. Decydując się na ich zakup, należy więc zadbać o to, aby perfekcyjnie dopasować je do obwodu głowy. Z kolei truckery to czapki, których cechą charakterystyczną jest przewiewna siatka. Modele 5-panel są płytkie. Tak naprawdę wszystkie wymienione czapki to swego rodzaju wariacja na temat klasycznej bejsbolówki.

Z jakich materiałów wykonywane są czapki z daszkiem?

Dostępne w sprzedaży czapki z daszkiem wykonywane są z bardzo różnych materiałów. Ci, którzy szukają modeli ekskluzywnych mogą postawić na te, które zrobione zostały ze skóry. Takie skórzane bejsbolówki są niezwykle stylowe. Świetnie podkręcą każdą stylizację, dodając jej wyjątkowego charakteru. Czapki z daszkiem szyje się również z bawełny. Jeśli nie jest ona zbyt gruba, nie należy obawiać się tego, że latem będą one niepotrzebnie podgrzewały głowę.

Czapki z daszkiem to dodatek, na który warto postawić, jeśli lubimy stylizacje o sportowym charakterze. Bardzo dobrze sprawdzą się w letnie gorące dni, kiedy szukamy sposobu na to, aby ochronić głowę przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Wielość modeli sprawia, że każdy znajdzie ten odpowiedni dla siebie. Czapki z daszkiem z powodzeniem mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY