Jak wygrać w pasjansa Klondike?

Gry karciane, to rozrywka znana przynajmniej od kilku wieków. Karty, którym początkowo przypisywano magiczne znaczenie, wykorzystywane były do wróżenia. To z ułożenia poszczególnych kart wnioskowano odnośnie powodzenia w finansach czy w miłości. Z czasem odkryto także ich rozrywkowy charakter. Zanim zaczęły być popularne w kasynach, swoje miejsce znalazły między innymi na dworach królewskich – gry karciane to była jedna z ulubionych rozrywek możnych ówczesnego świata. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wygrać w pasjans Klondike, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst!

początek wpisu

Pasjans – uniwersalna rozrywka dla każdego

Każdy, kto chce zagrać w popularne karciane gry, musi w pierwszej kolejności zadbać o to, aby zgromadzić towarzystwo do gry. Większość karcianek przeznaczona jest dla minimum dwóch osób, choć bywają i takie, w które można grać jedynie wówczas, gdy przy stole zbierze się czwórka graczy. Jest jednak pewien wyjątek, a mianowicie pasjans. Na czym polega wyjątkowość tej gry, która swą historię rozpoczęła we Francji, a już wiek później znalazła ogromne uznanie wśród zamożnych angielskiego świata? Otóż cała tajemnica tkwi w tym, iż pasjansa można układać samodzielnie. Jest to forma rozrywki, w której niepotrzebne jest towarzystwo. Dzięki temu można się wyciszyć i nieco odpocząć od zgiełku codzienności.

Jak ułożyć pasjansa Klondike?

Gra w pasjansa nie należy do nazbyt skomplikowanych. Zasady układania kart są na tyle proste, że każdy jest w stanie je zrozumieć i to zaledwie w kilka chwil. Oczywiście teoria teorią – najlepiej ćwiczyć w praktyce. Co będzie potrzebne? W zależności od tego, czy jesteś miłośnikiem tradycyjnej wersji, czy może wolisz grę internetową, to będziesz potrzebować albo zwykłej talii kart, albo komputera podłączonego do sieci Internet. Początkowo, trzeba odpowiednio rozłożyć karty (w przypadku gry internetowej ten etap odpada – karty rozkłada komputer). W grze chodzi o to, aby w jak najkrótszym czasie, na specjalnie wyznaczonych czterech polach ułożyć kolorami karty w kolejności rosnącej – od asów do króli. Trefle trzeba układać na treflach, karo na karo, kiery na kierach i piki na pikach. Tylko takie ułożenie kart zapewni wygraną i komplet punktów.

Jak w pasjansie zdobywa się punkty?

Większość osób układa pasjansa dla własnej satysfakcji – radość sprawia samo ułożenie kart w wymagane kupki. Jednak są też tacy, którzy lubią rywalizację i ścigają się z tykającym czasem. Im szybciej karty zostaną ułożone w wymagany sposób, tym większą wartość punktową otrzymuje gracz. Punkty przyznawane są za każdą kartę, która ze stołu trafi na jedną z czterech kupek – tą, w której należy gromadzić karty kolorami w wartości rosnącej. Początkową trudnością jest to, że część kart na stole jest zakryta, aby je odsłonić, trzeba wcześniej odpowiednio uporządkować karty odkryte. Jest to wspaniała zabawa dla osób w każdym wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY