Jak dbać o skórę latem?

Jeśli wydaje Ci się, że zima jest wyzwaniem pielęgnacyjnym jeśli chodzi o skórę – lato wcale nie daje za wygraną. Fakt ten jest również o tyle warty uwagi, ponieważ w lecie lubimy wychodzić na świeże powietrze. Szczególnie ważna jest pielęgnacja skóry podczas upalnych i słonecznych dni. Zatem jak dbać o skórę latem? Warto stosować się do kilku zasad.

początek wpisu

1. Ochrona przed słońcem to podstawa
Słońce, a dokładnie promieniowanie UV ma swoje jasne, ale również ciemne strony. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może negatywnie wpływać na kondycję skóry, która może się odwadniać, a także przy nadmiernych kąpielach słonecznych może dochodzić do poparzeń. To z kolei zwiększa ryzyko pojawienia się nowotworów skóry. Jak więc temu zapobiec? Absolutnym „must-have” jest krem z filtrem. Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie krem ochronny do twarzy z filtrem SPF50. Dodatkowo jeśli planujesz weekendowy wypad na plażę – zabierz ze sobą krem do ciała. Pozwoli Ci to uniknąć oparzeń słonecznych, a Twoja skóra Ci za to na pewno podziękuje. W tym przypadku pamiętaj również o najmłodszych i zabezpieczeniu ich delikatnej skóry. Kosmetyki do ochrony promieniami słonecznymi UV znajdziesz na stronie Novaclear.

2. Nawilżaj się regularnie
Ponieważ zbyt długi pobyt na słońcu może powodować nadmierną utratę wody warto pamiętać o regularnym nawilżaniu, szczególnie swojej twarzy. Dobrą praktyką może okazać się również kupienie kremu nawilżającego z filtrem SPF – dwie pieczenie na jednym ogniu.

3. Reaguj w przypadku poparzeń
Może się zdarzyć, ze w pośpiechu zapomnisz nałożyć na siebie warstwę kremu lub słońce niespodziewanie wyjdzie zza chmur. Wtedy warto użyć kojącego kremu po opalaniu. Ta praktyka polecana jest również dla osób, które po prostu spędziły wygrzewając się na zewnątrz dłuższą chwilę. Ta pozycja pozwoli Ci przywrócić odpowiednie nawilżenie skóry i uniknąć podrażnień.
Novaclear wie jak ważna jest letnia pielęgnacja, dlatego przygotowaliśmy specjalną linię kosmetyków Urban Sunblock. Zadbaj o swoją skórę, szczególnie podczas letnich dni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY