Dobra agencja nieruchomości

Znalezienie agencji nieruchomości w Koninie jest bardzo proste. Wystarczy przejść się ulicami miasta, aby natknąć się na wiele z nich i kolejne dziesiątki reklam form o takim profilu. Kiedy jednak przychodzi podjąć decyzję której agencji poświęcić nasza sprawę związaną z szukaniem mieszkania czy tez jego sprzedażą nasuwa się pytanie, która z nich to naprawdę dobra agencja nieruchomości w Koninie. Pierwszym krokiem jest odpowiedź na pytanie czym w ogóle miałaby się charakteryzować dobra agencja nieruchomości. Z jednej strony, może się wydawać, że różnica polega głównie na efektywności, a więc dobry agent to taki, który potrafi sprawnie i szybko znaleźć dla nas odpowiedniego klienta. Niewątpliwie jest to prawdą, lecz ważne jest również to co konkretnie oferuje dana agencja oraz jak w ogóle przebiega cała współpraca.

początek wpisu

Istotnym czynnikiem świadczącym o usługach wysokiej jakości jest bezpośredni kontakt z klientem. Nie chodzi tu jedynie o dostępność agenta, który szybko odpowiada na wiadomości, lecz również o samą interakcję z klientem. Agent nieruchomości to nie tylko osoba znająca rynek, żonglująca stawkami, procentami i marżami – istny chodzący kalkulator, lecz również ktoś komu trzeba dać się poznać, aby mógł on dobrać dla nas najlepszą możliwą ofertę. Prezentacja mieszkania u doświadczonego i profesjonalnego agenta nie polega zatem jedynie na udostepnieniu go i podaniu podstawowych suchych faktów, ale również na wymianie opinii na różne tematy oraz stworzeniu odpowiedniej atmosfery współpracy. Poszukiwanie mieszkania może często samo w sobie być źródłem stresu dlatego ważne jest, aby agent nieruchomości potrafił dotrzeć do klienta i aby działał w sposób dynamiczny co daje klientowi poczucie, że nad jego sprawą cały czas ktoś pracuje. Innym drobnym detalem, który może również stanowić o wyższości jednego biura nad drugim jest umiejętne przedstawienie oferty w ogłoszeniu. Chodzi tu głównie o prezentacje wizualną, do której zdjęcia wykonuje agent nieruchomości. Należy zatem wiedzieć jakie ujęcia wykonać, aby uwypuklić wszystkie szczegóły i atuty mieszkania. Przydatne będą zatem umiejętności z zakresu fotografii co na pierwszy rzut oka może się wydawać dziedziną kompletnie niepowiązaną z obrotem nieruchomościami.

Kolejnym ważnym aspektem może być zakres świadczonych usług, gdyż obecnie coraz częściej zdarza się, że biuro nieruchomości może również wycenić dany lokal, oszacować koszty remontu, pomóc w uzyskaniu kredytu, a także ubezpieczenia nieruchomości już po jego zakupie. Do tego dochodzą wszystkie kwestie formalne, którymi trzeba się zająć w trakcie przeprowadzenia transakcji. Klient ma zatem szereg usług w jednym miejscu, a więc nie musi się o nic martwić jeśli uprzednio dokona odpowiedniego wyboru. Aby to jednak zrobić nie można kierować się jedynie reklamą zewnętrzną, lecz warto popytać znajomych czy sąsiadów o ich wrażenia w kwestii współpracy z agencją nieruchomości. Nie zawsze będzie to łatwe, gdyż korzystanie z usług profesjonalnego agenta nieruchomości nie jest w regionie aż tak bardzo popularne. Jest to branża, która wciąż intensywnie się rozwija czego dowodem jest wciąż rosnąc liczba biur nieruchomości, które zaczynają swoją działalność na tym polu. Rosnąca konkurencja jest jednak z korzyścią dla klientów, którzy mogą liczyć na niewygórowane stawki za jak najwyższy poziom świadczonych usług.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY