Jak przygotować się do studniówki?

Studniówka to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej osoby, która lada moment wejdzie w dorosłość. Nic więc dziwnego, że przyszłym maturzystom, a w szczególności dziewczynom, zależy na tym, aby w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Jak przygotować się do studniówki aby zrobić piorunujące wrażenie i znakomicie się bawić?

początek wpisu

Suknia to podstawa

Bal studniówkowy to pierwsza duża impreza wchodzącego w dorosłe życie człowieka. Jest to zwieńczenie trudu, z jakim przyszło się mierzyć przez cały okres szkoły średniej i podsumowanie wspólnie spędzonych lat. Oprócz tego studniówka to impreza, na którą dziewczyny mogą wybrać naprawdę olśniewające kreacje. Sukienki studniówkowe powinny być wyraziste i szykowne, a jednocześnie nie powinny ograniczać ruchów. Większość dziewcząt decyduje się na długie, typowo balowe suknie, które podkreślają charakter imprezy. Warto zaszaleć i wybrać właśnie taką kreację. Koniec końców nie wiadomo, kiedy nadarzy się kolejna taka okazja.

Dodatki do kreacji

Studniówkowa kreacja wymaga odpowiednich dodatków. Do pełni szynku brakuje zatem torebki i biżuterii. W ostatnim czasie prawdziwym hitem są małe kopertówki, które pasują do nawet najbardziej wyszukanych sukienek. Warto postawić też na delikatną biżuterię i oczywiście nie wolno zapomnieć o przynoszącej szczęście czerwonej podwiązce.

Buty – szpilki czy płaska podeszwa?

Wybór butów na studniówkę to dla wielu dziewcząt dylemat. Po pierwsze bal studniówkowy rozpoczyna się tradycyjnym polonezem, którego najlepiej jest tańczyć w obuwiu na płaskiej podeszwie. Z drugiej jednak strony eleganckie szpilki stanowią idealnie dopełnienie eleganckiej kreacji. Czy jest zatem rozwiązanie idealne? Oczywiście, że tak. Na bal studniówkowy warto przygotować dwie pary butów – klasyczne szpilki oraz eleganckie i wygodne obuwie na płaskiej podeszwie, dzięki którym całonocne tańce nie będą dla nikogo uciążliwe.

Fryzura i makijaż

Ostatnim etapem przygotować do balu studniówkowego jest oczywiście fryzura i makijaż. Mimo iż studniówka jest balem prawie dorosłych ludzi, warto pamiętać, że są to tak naprawę ostatnie chwile dzieciństwa. Makijaż? Owszem, ale niech będzie on delikatny, idealnie współgrający z młodymi rysami twarzy. Fryzura? Loki i koki to zawsze idealnie rozwiązanie jeśli chodzi o wielkie wyjścia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY