Kurtyny paskowe do budowy osłon bram i przegród przemysłowych

Prosty montaż, niska cena, możliwość przechodzenia przez kurtynę bądź przejeżdżania, opcjonalny system pozwalający na przesuwanie to tylko niektóre z zalet kurtyn paskowych z folii PCV. Niski współczynnik przewodzenia ciepła porównywalny z tak dobrym izolatorem jak drewno sprawia, że kurtyny PCV coraz częściej wykorzystywane są przez przedsiębiorców do izolacji cieplnej bram w halach i magazynach. Z uwagi na łatwy montaż, który można wykonać bez korzystania z usług wyspecjalizowanych monterów, kurtyny PCV paskowe coraz częściej wykorzystywane są do budowy ścian oddzielających poszczególne sekcje hal, sklepów, magazynów a także obiektów usługowych.

początek wpisu

Bramy kurtynowe to sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie

Podczas, gdy brama segmentowa do magazynu na czas przewożenia towaru pozostaje otwarta, przez jej światło do wnętrza wnikają chłodne masy powietrza. Kilkadziesiąt minut prac przeładunkowych może znacznie wychłodzić wnętrze obiektu, a ponowne jego nagrzanie do zadanej temperatury wygeneruje, dodatkowe, niepotrzebne koszty. Przy założeniu, że załadunek przeprowadzany jest codziennie miesięczne straty energii cieplnej mogą sięgać tysięcy złotych. Szybkim i niezwykle skutecznym rozwiązaniem problemu mogą być bramy kurtynowe z foliowych pasów PCV. Materiał o korzystnej charakterystyce cieplnej doskonale izoluje wnętrze obiektu. Kurtyny paskowe w świetle otworu bramowego zapobiegają mieszaniu się chłodnych i ogrzanych mas powietrza a jednocześnie pozwalają na nieprzerwany ruch towarowy. Możliwy jest ruch pieszy jak i mechaniczny. Szeroka gama rozmiarowa pasów PCV pozwala dostosować kurtyny nawet do otworów o wysokości do 8,5 m. W przypadku przewożenia ładunków ponadgabarytowych istnieje możliwość montażu kurtyny na dedykowanym systemie przesuwnym, który umożliwia krótkotrwałe zsunięcie kurtyny po za światło otworu lub do boku w przypadku, gdy mocowanie wykonane jest od spodu do nadproża.

Wygrodzenia hal za pomocą kurtyn PCV

Kolejnym zastosowaniem kurtyn paskowych może być budowa ścian działowych, a dokładniej mówiąc przegród kurtynowych wygradzających poszczególne sekcje hali. Możliwe jest wydzielanie stref mikroklimatycznych, cechujących się nie tylko odmienną temperaturą ale także wilgotnością. Za pomocą kurtyn PCV wydziela się strefy produkcyjne, wykonuje się obudowy stref w których działają wyciągi mechaniczne. Doskonale sprawują się jako wygrodzenia stref składowych. Materiał z którego wykonuje się kurtyny wstęgowe to doskonały izolator termiczny, który nie przepuszcza wilgoci, ogranicza przeciągi. Kurtyny paskowe dodatkowo mogą służyć jako ekrany akustyczne do wygradzania stref pracy głośnych maszyn. Pasy PCV zamontowane z zakładem gwarantują redukcję hałasu na poziomie 35 dB co w praktyce oznacza, że dostosowują odgłos startującego odrzutowca do poziomu hałasu dopuszczalnego przez przepisy BHP w przemyśle.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY