Jak wybrać dobrą szlifierkę do polerowania?

Na rynku dostępne są różne typy szlifierek do polerowania. Urządzenia różnią się mocą i rodzajem napędu. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy szlifierkami zasilanymi z sieci lub wyposażonymi w wydajne zasilanie akumulatorowe. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od specyfiki i zakresu realizowanych prac.

początek wpisu

Jaką szlifierkę kątową do polerowania wybrać?

Obróbka powierzchni wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Szlifierki kątowe to dobre narzędzie do polerowania, ale w przypadku częstego realizowania podobnych zadań lepsze będą modele specjalistyczne, które są dostępne w kilku wersjach. Najczęściej wybierane modele szlifierek do polerowania to szlifierki mimośrodowe i oscylacyjne. Każde z urządzeń pozwala na obróbkę zgrubną i dokładną w określonym zakresie. Szlifierki mimośrodowe przez wielu użytkowników są postrzegane jako bardziej uniwersalne, ale w niektórych przypadkach szybciej i wydajniej postępują prace realizowane urządzeniem z napędem oscylacyjnym. Szukając odpowiedniej szlifierki kątowej do polerowania dla siebie, warto mieć świadomość, że w przypadku pracy z elementami o zróżnicowanym kształcie i o różnej wielkości dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup dwóch urządzeń. W wielu przypadkach okazuje się, że mimośrodowa i oscylacyjna szlifierka kątowa stanowią doskonały zestaw narzędzi do wszechstronnego dokładnego przygotowywania powierzchni niezależnie od rodzaju materiału, z którego są wykonane.

Oscylacyjne szlifierki do polerowania

Oscylacyjna szlifierka kątowa do polerowania ze sklepu Istools to urządzenie, które realizuje ruch oscylacyjny. Można je łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznej budowie stopy roboczej. Powierzchnia, na której osadza się element cierny, ma kształt prostokąta i jest idealnie płaska. Dzięki temu urządzenie tego typu sprawdza się idealnie w pracach polegających na szlifowaniu dużych płaskich powierzchni. Oscylacyjna szlifierka kątowa do polerowania może być wykorzystywana do szybkiego zgrubnego szlifowania powierzchni pokrytych starą warstwą powłoki malarskiej. Sprawdzi się też w trakcie dokładnego wygładzania powierzchni przed lakierowaniem czy malowaniem. Aby dostosować urządzenie do realizacji określonego zadania, trzeba dobrać papier ścierny o właściwej granulacji i odpowiednio dopasować intensywność pracy urządzenia.

Mimośrodowe szlifierki kątowe do polerowania

Urządzenia z napędem mimośrodowym realizują dwa rodzaje ruchu tj. obrotowy i oscylacyjny. Sprawia to, że w opinii wielu użytkowników mimośrodowe szlifierki kątowe są postrzegane jako bardziej uniwersalne. Urządzenia te nadają się do obróbki zgrubnej. Sprawdzają się też rewelacyjnie w trakcie dokładnego polerowania i wykańczania prac polegających na przygotowaniu powierzchni. Dużą zaletą szlifierek mimośrodowych jest to, że są wyposażone w charakterystyczny okrągły talerz wykonany z elastycznego tworzywa. Dzięki temu mimośrodowe szlifierki kątowe do polerowania umożliwiają obróbkę powierzchni płaskich, jak i elementów zaokrąglonych krawędziach. Szlifierka mimośrodowa to doskonałe uzupełnienie zestawu do polerowania desek, blatów i różnego rodzaju frontów. Przy zakupie dwóch urządzeń rekomenduje się dobranie szybkiej i wydajnej szlifierki oscylacyjnej do realizacji obróbki zgrubnej i średniodokładnej. Natomiast do dokładnego wykańczania polerowanych powierzchni – mimośrodowej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY