Jak długo działają sterydy?

Sterydy anaboliczne, które określane są również jako anaboliki, to substancje, które na dobre weszły do użycia przez osoby walczące o doskonale widoczne mięśnie. To właśnie anaboliki pozwalają zbudować piękną masę mięśniową, korzystnie wpływają również na siłę mięśni. Jak długo działają anaboliki?

początek wpisu

Czy wszystkie sterydy anaboliczne mają ten sam czas działania?

Sięgając po anaboliki – w tym sterydy online – warto pamiętać, że ich czas działania będzie różny. Najczęściej określany jest on za pomocą okresu biologicznego półtrwania. Jest to czas, w którym stężenie zażytego sterydy zmniejsza się o połowę. Warto pamiętać, że dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stosowaniem sterydów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są preparaty o krótszym czasie działania. Początkujący muszą bowiem bacznie obserwować swoje ciało pod kątem ewentualnych skutków ubocznych. Jeśli takie się pojawią, krótszy czas działania gwarantuje szybsze wyeliminowanie substancji z organizmu.

Sterydy doustne czy w iniekcji – które działają dłużej?

Wybierając anaboliki, warto pamiętać, że czas działania różni się w zależności od formy podania. Te podawane w iniekcjach działają zdecydowanie dłużej. Preparaty stosowane doustnie cechują się krótszym czasem działania. Wynika to przede wszystkim z tego, że zastrzyki ze sterydów wykonuje się domięśniowo. Preparat kumuluje się w tkance, z której jest stopniowo i powoli uwalniany. Decydując się na zastrzyki ze sterydów, należy więc liczyć się z tym, że wprowadzone do organizmu substancje pozostaną w nim znacznie dłużej.

Czy czas działania wpływa na cenę anabolików?

Pytanie to zadaje wiele osób dopiero rozpoczynających stosowanie sterydów. Jeśli chodzi o sterydy cennik, to jest on bardzo zróżnicowany. Tym, co kształtuje sterydy cennik, jest między innymi rodzaj preparatu. Czas działania jest czynnikiem mniej istotnym.

Sięgając po sterydy, należy pamiętać, że różnią się one między sobą, jeśli chodzi o czas działania. Wybierając odpowiedni dla siebie preparat, należy zawsze wziąć to pod uwagę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY